Ovog tjedna nas na programu Kuće umjetnosti Arsen očekuju suvremena plesna predstava i kvalitetni filmski naslovi za ljubitelje sedme umjetnosti, dok će djeca uživati u vikend projekcijama i predstavi.

PLESNA PREDSTAVA

Umjetnička organizacija 21:21 u ponedjeljak 4. travnja u 21 sat donosi osvježenje na sceni suvremenog plesa sa čak šest mladih plesačica s projektom Skupa. Ta suvremena plesna predstava projekt je u kojem koreografkinja Petra Hrašćanec u suradnji sa šest mladih plesačica traži načine kretanja zajedno na sceni.

ART KINO ARSEN

Kao i do sada, program Art kina u travnju obilježen je kvalitetnim naslovima.

srijedu 6. travnja u 21 sat prikazujemo Ulicu noćnih mora, neo noir film Guillerma del Tora, nominiran za Oscara u četiri kategorije. Riječ je o adaptaciji istoimenog romana Williama Lindsayja Greshama iz 1946. godine o mladom ambicioznom prevarantu s talentom za manipulaciju ljudima. Taj psihološki triler ocijenjen je najambicioznijim filmom oskarovca Guillerma del Tora poznatog po mračnim filmskim fantazijama impresivnih narativa i pomno dotjerane estetike (Panov labirintCimson PeakOblik vode).

nedjelju 10. travnja na velikom platnu Arsena dvije su filmske projekcije.

18,30 sati na rasporedu je novi naslov Ego protiv Ega, premijerno prikazan u Veneciji i u kojem su glumačke zvijezde Penélope Cruz i Antonio Banderas ujedinjene prvi put na filmskom platnu u glavnim ulogama. Cruz tumači ulogu ekscentrične redateljice Lole Cuevas koju angažira ostarjeli farmaceutski magnat da snimi film kojim će upisati njegovo ime u kreativnu industriju. Za uloge u tom filmu angažiran je holivudski miljenik Félix Rivero (Antonio Banderas) i radikalni kazališni glumac Iván Torres (Oscar Martínez). Obojica neizmjerno talentirani, ali i poprilično umišljeni, ne uspijevaju pronaći jezik međusobne suradnje, pa im – kako se snimanje filma približava – Lola zadaje izazovne, ali i maštovite zadatke, u nadi da će ih to naučiti poniznosti i mirnoj suradnji.

U nedjelju u 21 sat prikazuje se iranski film Heroj, novi film dvostrukog oskarovca Asghara Farhadija (Nader i Simin se rastajuTrgovački putnik), ovjenčan kanskim Grand Prixom. Gledatelji će uživati u uzbudljivoj drami o sudbini pojedinca u društvu koje vapi za instantnim celebrityjima, ali ih je isto tako spremno učas odbaciti. U maniri napete detektivske priče, film portretira suvremeno iransko društvo.

BUBAMARAC

Subotnje i nedjeljno jutro, kao i do sada, pripada malim Bubamarcima koji Arsena zauzimaju u subotu 9. travnja u 11 sati, kada počinje predstava Semaforko kazališne udruge Virko iz Šibenika. Predstava je namijenjena mališanima starijima od tri godine.

nedjelju 10. travnja u 11 sati prikazuje se animirani i sinkronizirani film Luka, novi uradak animacijskog studija Pixar. Šarmantna je to priča o dječaku Luki koji proživljava nezaboravno ljeto na talijanskoj rivijeri, ispunjeno hrpom sladoleda, ukusne mediteranske hrane i bezbrojnim vožnjama skuterima uz obalu. Ova duhovita i zabavna, ali istovremeno i duboko emotivna priča o prijateljstvima koja obilježavaju živote nominirana je za Oscara.

Detaljne informacije i ulaznice za  programe nalaze se u kalendaru događanja,  a novosti se mogu pratiti putem našeg  Facebook i Instagram profila

KONCERTI U NAJAVI

Šibenski bend The Fogsellers prvi će put zasvirati u Arsenu u četvrtak 14. travnja sa svojim projektom Sono Koloro. Projekt je premijerno izveden 2016. godine u šibenskom Hrvatskom narodnom kazalištu, predstavio se više puta u Hrvatskoj i regiji, od kojih valja izdvojiti onaj na Tvrđavi Barone te se ponovo vraća u naš grad.

Proslavljena američka gitaristica Kaki King publici se će u Arsenu predstaviti 16. travnja. Kaki smatraju jednom od najzanimljivijih gitaristica i kompozitorica u zadnjih nekoliko dekada zahvaljujući fascinantnoj tehnici sviranja gitare koju često koristi i kao perkusije. Virtuoznost i eksperimentalni zvuk za uho je zapeo svjetski poznatim bendovima i glazbenicima s kojima je dijelila pozornicu – Foo Fighters, Marianne Faithful, David Byrne, Robert Randolph, Keb Mo, Soulive, Mike Gordon i Charlie Hunter samo su neki od njih.

Za svoje ulaznice pobrinite se na vrijeme ovdje, a za više informacija i novosti u programu, pratite Facebook i Instagram profil Kuće umjetnosti Arsen.

Podijeli sa drugima!

Ovog tjedna nas na programu Kuće umjetnosti Arsen očekuju suvremena plesna predstava i kvalitetni filmski naslovi za ljubitelje sedme umjetnosti, dok će djeca uživati u vikend projekcijama i predstavi.

PLESNA PREDSTAVA

Umjetnička organizacija 21:21 u ponedjeljak 4. travnja u 21 sat donosi osvježenje na sceni suvremenog plesa sa čak šest mladih plesačica s projektom Skupa. Ta suvremena plesna predstava projekt je u kojem koreografkinja Petra Hrašćanec u suradnji sa šest mladih plesačica traži načine kretanja zajedno na sceni.

ART KINO ARSEN

Kao i do sada, program Art kina u travnju obilježen je kvalitetnim naslovima.

srijedu 6. travnja u 21 sat prikazujemo Ulicu noćnih mora, neo noir film Guillerma del Tora, nominiran za Oscara u četiri kategorije. Riječ je o adaptaciji istoimenog romana Williama Lindsayja Greshama iz 1946. godine o mladom ambicioznom prevarantu s talentom za manipulaciju ljudima. Taj psihološki triler ocijenjen je najambicioznijim filmom oskarovca Guillerma del Tora poznatog po mračnim filmskim fantazijama impresivnih narativa i pomno dotjerane estetike (Panov labirintCimson PeakOblik vode).

nedjelju 10. travnja na velikom platnu Arsena dvije su filmske projekcije.

18,30 sati na rasporedu je novi naslov Ego protiv Ega, premijerno prikazan u Veneciji i u kojem su glumačke zvijezde Penélope Cruz i Antonio Banderas ujedinjene prvi put na filmskom platnu u glavnim ulogama. Cruz tumači ulogu ekscentrične redateljice Lole Cuevas koju angažira ostarjeli farmaceutski magnat da snimi film kojim će upisati njegovo ime u kreativnu industriju. Za uloge u tom filmu angažiran je holivudski miljenik Félix Rivero (Antonio Banderas) i radikalni kazališni glumac Iván Torres (Oscar Martínez). Obojica neizmjerno talentirani, ali i poprilično umišljeni, ne uspijevaju pronaći jezik međusobne suradnje, pa im – kako se snimanje filma približava – Lola zadaje izazovne, ali i maštovite zadatke, u nadi da će ih to naučiti poniznosti i mirnoj suradnji.

U nedjelju u 21 sat prikazuje se iranski film Heroj, novi film dvostrukog oskarovca Asghara Farhadija (Nader i Simin se rastajuTrgovački putnik), ovjenčan kanskim Grand Prixom. Gledatelji će uživati u uzbudljivoj drami o sudbini pojedinca u društvu koje vapi za instantnim celebrityjima, ali ih je isto tako spremno učas odbaciti. U maniri napete detektivske priče, film portretira suvremeno iransko društvo.

BUBAMARAC

Subotnje i nedjeljno jutro, kao i do sada, pripada malim Bubamarcima koji Arsena zauzimaju u subotu 9. travnja u 11 sati, kada počinje predstava Semaforko kazališne udruge Virko iz Šibenika. Predstava je namijenjena mališanima starijima od tri godine.

nedjelju 10. travnja u 11 sati prikazuje se animirani i sinkronizirani film Luka, novi uradak animacijskog studija Pixar. Šarmantna je to priča o dječaku Luki koji proživljava nezaboravno ljeto na talijanskoj rivijeri, ispunjeno hrpom sladoleda, ukusne mediteranske hrane i bezbrojnim vožnjama skuterima uz obalu. Ova duhovita i zabavna, ali istovremeno i duboko emotivna priča o prijateljstvima koja obilježavaju živote nominirana je za Oscara.

Detaljne informacije i ulaznice za  programe nalaze se u kalendaru događanja,  a novosti se mogu pratiti putem našeg  Facebook i Instagram profila

KONCERTI U NAJAVI

Šibenski bend The Fogsellers prvi će put zasvirati u Arsenu u četvrtak 14. travnja sa svojim projektom Sono Koloro. Projekt je premijerno izveden 2016. godine u šibenskom Hrvatskom narodnom kazalištu, predstavio se više puta u Hrvatskoj i regiji, od kojih valja izdvojiti onaj na Tvrđavi Barone te se ponovo vraća u naš grad.

Proslavljena američka gitaristica Kaki King publici se će u Arsenu predstaviti 16. travnja. Kaki smatraju jednom od najzanimljivijih gitaristica i kompozitorica u zadnjih nekoliko dekada zahvaljujući fascinantnoj tehnici sviranja gitare koju često koristi i kao perkusije. Virtuoznost i eksperimentalni zvuk za uho je zapeo svjetski poznatim bendovima i glazbenicima s kojima je dijelila pozornicu – Foo Fighters, Marianne Faithful, David Byrne, Robert Randolph, Keb Mo, Soulive, Mike Gordon i Charlie Hunter samo su neki od njih.

Za svoje ulaznice pobrinite se na vrijeme ovdje, a za više informacija i novosti u programu, pratite Facebook i Instagram profil Kuće umjetnosti Arsen.

Podijeli sa drugima!

Vezane novosti

Vezane novosti

Arsen piše

Povremeno ti pišemo o novostima iz Arsena i sjajnim pričama koje ovdje nastaju – ili nam dolaze. Pretplati se na naša pisma – i ne brini, šaljemo samo pametne, zabavne i korisne stvari!

Arsen piše

Povremeno ti pišemo o novostima iz Arsena i sjajnim pričama koje ovdje nastaju – ili nam dolaze. Pretplati se na naša pisma – i ne brini, šaljemo samo pametne, zabavne i korisne stvari!